Головна сторнка » Про корупцію при ЗАКУПІВЛІ ЗБРОЇ

Про корупцію при ЗАКУПІВЛІ ЗБРОЇ

Від KDNews
4,7K перегляди 7 хв. читати
A+A-
Скинути
Про корупцію при ЗАКУПІВЛІ ЗБРОЇ

Це частина статі Тома Купера про війну в Україні. І її варто почитати, щоб зрозуміти, як ми виглядаємо для наших партнерів. Переклад само тої частини – де про корупцію при ЗАКУПІВЛІ ЗБРОЇ. Мова саме про закупівлю.

“…Ні, я не знаю того чи іншого корупціонера по імені. Так сталось, що я маю контакти із кількома торговцями зброєю по всьому світу. Як так вийшло? Не маю уявлення.

Це просто склалося з часом: той чи інший читач моїх книг виявився дотичним до продажу зброї та боєприпасів.

Отже, за останні два-три місяці не один, не двоє, а як мінімум троє розповіли мені точно одну й ту ж історію: є (ще) достатньо зброї та боєприпасів для поповнення ЗСУ на світовому ринку. Не в ЄС і/або США: десь в інших місцях.

Найгловніше – люди, про яких йдеться, могли б постачати це спорядження.

Але, після всього того негативного досвіду останніх двох років, ніхто з них навіть не замислюється знову звернутися до Києва чи до будь-кого з української влади.

Чому?

Бо їхній досвід показує, що це марно.

Як тільки вони це роблять, першим ділом вони чули у відповідь: яка буде «доля отримувача»?

Тобто скільки вони готові заплатити українській посадовій особі чи офіцеру з МО, відповідальному за укладення угоди з ними.

Найгірше: навіть якщо вони доставляють, вони ніколи не знають, чи отримають оплату.

Наслідки?

Тепер вони мають справу з контактами в ЄС.

Це повільний, нескінченно нудний процес: їм зазвичай потрібно 3-6 місяців, щоб укласти одну угоду на «ще 1000 або близько того АКМ, 2 мільйони патронів 7.62, або 5000 мін до мінометів».

Тепер вони мають справу з контактами в ЄСАле це працює.

(…поки я отримую запитання на кшталт «чому потрібно три місяці, щоб привезти до України снаряди, знайдені чехами та латишами по світу?…’)

В цьому відношенні за останні два роки взагалі нічого не змінилося. Така корупція залишається домінуючою.

Ну й, вибачте, але: це на одному рівні з офіцерами КВІР (Корпусу вартових Ісламської революції), що займались такими товарами, як продукти харчування, олія, навіть автомобільні шини в той час, як Іран був по шию зайнятий обороною від вторгнення Іраку, ще в 1980-1988 рр. Ті товари можна було придбати в 3-10 разів дорожче за звичайну ціну за кордоном, потім доставленого до Ірану та, замість того, щоб бути проданим чи розповсюдженим через ринки, як повинно було б бути, товари відправлялись на склади, контрольовані тією чи іншою клікою КВІР, котрі потім збагачувались на перепродажі товарів з націнкою в 2, 4, 6, 8, 10 разів вище звичайної ціни.

Звичайно, це не повинно означати, що є привласнення військової допомоги, наданої Україні США чи ЄС: це жорстко контролюється. І всі залучені особи знають, що краще з цим не балуватись. Але, усілякі інші ініціативи на цю тему…

серйозно прибирати всіляке сміття на задворках ЗСУХлопці та дівчата (в Україні чи за кордоном): вибачте, але встаньте з голови на ноги.

Ні, час надання пакету допомоги США не є «вигідним» для України.

Особливо по причині сотень вбитих і тисяч поранених військових за останні сім місяців, виграючи час для зомбі-ідіотів у Вашингтоні, щоб покрасуватись досить часто на телебаченні, і для зомбі-ідіотів у ЄС, щоб відправити принаймні частину свого одночасно (з американцями).

Насправді це просто ще одна історія «занадто мало, занадто пізно».

І загальний ефект такої допомоги буде схожим на той, що був пов’язані з усіма тими балачками про ленд-ліз у 2022 році: тимчасове зміцнення морального духу населення та військ. У кращому випадку.серйозно прибирати всіляке сміття на задворках ЗСУЄдиний шлях для України – це незалежність від іноземних поставок зброї, і боротьба з корупцією. Якщо українці не почнуть серйозно прибирати всіляке сміття на задворках ЗСУ, то загальна боєздатність їх збройних сил не збільшиться ні краплі.” (с) Том Купер 

Donation for Author

Допоможіть проекту будь-яким, навіть маленьким внеском

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты