Головна сторнка » Тетяна Ніколаєнко розбирає доходи Глиняної з шаленою переплатою від Міноборони

Тетяна Ніколаєнко розбирає доходи Глиняної з шаленою переплатою від Міноборони

Від KDNews
2,5K перегляди 6 хв. читати
A+A-
Скинути

Після тексту про постачальницю Міноборони Тетяну Глиняну, її готелі в Хорватії та яйця по 17 побачила багато обурених коментарів, «навіщо ви маніпулюєте в заголовку – це ж не на яйцях вона заробила».

Друга група невдоволених писала, чого це ви пишете, що вони 30 років крали.

Що ж, тепер час обуритись мені і написати багато букв.

Звісно, Глиняна заробила свої мільярди не безпосередньо на яйцях по 17. Тим більше, що досі невідомо, скільки тих яєць було поставлено взагалі.

Але «яйця по 17» вже просто стали найкращим образом всієї корупції в Міноборони.

Можливо, вам з пенсією у 6 тисяч або зарплатою у 30 буде це важкувато уявити, але в останньому тендері за постачання на Львівщину «Гранд консалт» Глиняної скинув при торгах 50 млн. Загальна ціна лоту по факту 229 мільйонів. Цінова пропозиція за пайок 108 грн.

Для порівняння – ціна дободачі за прямими договорами на почтаку 2023 була 146 гривень. І саме Глиняна замовляла експертизу, що це ще дешево і треба платити 156 грн.

Візьмемо літній лот – Житомирщина. Початкова ціна торгів від МО – 782 727 116,51. Найнижчу ціну пропонує РКГ (теж групи Глиняної) -563 873 654,40.

Але перемогу отримує 5-й з конкурсантів – Гранд консалт. З ціною 604 150 344,00. Ціна за пайок в цьому лоті становила 120 грн.

Далі цікавіше.

Найбільший свій тендер на 1 222 943 681,88 грн «Гранд консалт» навіть через Прозорро виграв з ціною !!! 147 грн!!! за пайок. І це при тому, що на торгах він скинув 60 мільйонів…

І на цей лот ЧОМУСЬ зайшла ТІЛЬКИ Глиняна – її РКГ та Гранд консалт. Правда, дивовижно? Теорія вірогідності допалює цигарочку в куточку.

Найбільш вживаними з каталогу є всього 26 найменувань продуктів, що складає 6 % асортименту. При цьому, вказані 26 найменувань складають понад 80 % загального обсягу поставок та до 75% вартості послуги.

Найбільше замовляються такі продукти: консерви «Свинина тушкована» – 9,53%, «Яловичина тушкована вищого гатунку» – 8,68 %, вода бутильована – 5,78%.

Яйця – в районі 1%.

Так от, на самих яйцях Глиняна готелі звісно не купила. Але давайте поговоримо про інші джерела збагачення. Воду, наприклад.

Умовами укладених 25.02.2022 договорів на закупівлю харчування вартість води складала від 8,4 до 13 грн.

А потім у квітні 2022, коли Київ видихнув, ціни ТОВ «ПРЕМІУМ КОМПАНІ» (теж Глиняна) та ТОВ «Військсервіс волонтер» (її головний конкурент) виросли до 15 грн.

При цьому умови вказаних договорів передбачали мінімальну кількість замовлення – не менше 20 тон води на одну точку, що створило передумови для замовлення військовими частинами з невеликим особовим складом води, по суті нікому не потрібної води, але саме у цих постачальників.

Води дорожчої на 178 % навіть порівняно з контрактами на початок повномасштабного вторгнення (8,4 грн – 15 грн). Ага. Давайте перерахуємо тони води в кілограми баксів. Хто перший?

А тепер про готелі. Вчора журналіст NV Artem Ilyin, який і знайшов готелі, написав пост, де навів приблизну цифру від одного зі своїх співрозмовників, що всі готелі бізнесвумен коштували десь 100 млн доларів. Тобто майже 4 мільярди гривень.

Згідно зі звітом Рахункової палати, ТОВ “Актив компані” поставило за І півріччя 2023 року 50,9 млн комплектів за ціною 137.04 грн.

Якщо зважати, що ціна дободачі в СБУ в цей період була 92, 45 грн, а в Нацгвардії – 118,6, то заробіток компанії Глиняної порівняно з дободачею СБУ становив 2,2 мільярди гривень, а порівняно з ціною Нацгвардії – 0,9 млрд грн.

Тому, звісно, що заробила Глиняна на готелі не за рік і не на самих яйцях. Але вочевидь на корупційних схемах Міноборони, які з таких яєць по 17 і води по 15 складались.

P.S. До речі, зараз Міноборони купило воду напряму в «Оболоні» за 3.90. Можете порівняти з 15 гривнями?

Donation for Author

Допоможіть проекту будь-яким, навіть маленьким внеском

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты