Головна сторнка » Відповідальність за ухилення від мобілізації

Відповідальність за ухилення від мобілізації

Від KDNews
377 перегляди 2 хв. читати
A+A-
Скинути
Відповідальність за ухилення від мобілізації

Якщо військовозобов’язаний прийшов звірку військово-облікованих даних, медичну комісію для призову і уникнув відправки до лав ЗС України у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність.

Що загрожує тим, хто ухиляється від мобілізації розповів начальник Печерського РТЦК та СП міста Києва полковник Сергій Калугін під час брифінгу в Military Media Center.
«Покарання настає залежно від скоєного правопорушення. У разі якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків», – наголосив полковник Сергій Калугін.

Також він додав, що до особи, яка підлягає призову та відмовляється виконувати правила військову обліку може застосовуватись відповідальність згідно із законодавством України. До прикладу, якщо це ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність. Адміністративна відповідальність — штрафи від 510 до 1700 грн.

Якщо ж військовозобов’язаний прийшов звірку військово-облікованих даних, медичну комісію для призову і уникнув відправки до лав ЗС України у військову частину, то в такому разі настає вже кримінальна відповідальність.

Кримінальна відповідальність — це стаття 336 КК «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період», карається позбавленням волі від 3 до 5 років.
Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що обмежено придатні за станом здоров’я можуть бути мобілізовані.

Також ми розповідали, що за рішенням Уряду призовники, яким виповнилося 27 років отримуватимуть повістки для проходження медогляду.
Крім того, в Україні з 5 січня набув чинності новий порядок обліку військовозобов’язаних, який спростить мобілізацію зареєстрованих безробітних та змінить процедуру обліку військовозобов’язаних для бізнесу.

Повідомляє:”Судово-юридична газета”

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты