Головна сторнка » Зелені маски-шоу: як президент виконує обіцянки бізнесу

Зелені маски-шоу: як президент виконує обіцянки бізнесу

Від KDNews
625 перегляди 4 хв. читати
A+A-
Скинути
Зелені маски-шоу як президент виконує обіцянки бізнесу

За місяць після обрання, у червні 2019 новоспечений президент зустрівся з підприємцями. Зокрема – пообіцяв податкову амністію і демілітаризацію правоохоронних органів. «СБУ повинна боротися зі шпигунами та диверсантами, а не бізнесом», – заявив він тоді. А, ще він обіцяв припинення війни і зарплату вчителям по 4 тис доларів, але то вже іншого разу.

Минуло 4 роки. Країна палає у війні, ціни ростуть, рівень бідності підскочив із 5,5 % у 2021 – до 24% натепер. А до кінця 2023 року, за прогнозами Світового банку, сягне захмарних 55%. Попри значні фінансові вливання – бюджет гостро потребує грошей. А де їх узяти, як не потрусити бізнес?

Власне, бізнес трусити збиралися ще 2022. Згідно з планом на інспекційному порталі, мали здійснити 29 916 комплексних перевірок юридичних та фізичних осіб – підприємців. Це на 25 030 більше, ніж було у плані на 2021 рік. Тобто – майже УСЕМЕРО більше. Але – сталось повномасштабне вторгнення і було якось не до планів.

Цьогоріч – уряд взявся наздогнати пропущене. «Зараз обшуки – це звичайна, побутова історія. Бізнес перебуває під найбільшим тиском від силових органів за останні 20 років. Подекуди влада переплюнула часи Януковича», заявляє виданню Форбс бізнесмен Ігор Мазепа. У квітні до його колег та інвесторів у будинки та офіси почали вриватися озброєні групи захоплення, вилучати техніку й гроші. І зауважте – це не була кримінальна справа, а звичайна господарська, яка вже мала рішення в суді.

Не інакше, як диверсією проти української армії можна назвати висновки ДАСУ щодо закупівель. Держаудитори виявили порушення на 2,5 млрд грн! Добра робота, хороші гроші, які мають бути повернуті державі. Якби не одне АЛЕ. У порушення аудитори зарахували весь прибуток підприємців. Причому – лише українських. І зобов’язали повернути все. З чого платити податки, зарплатню робітникам та й зрештою, жити – кого хвилює?

Зрештою, кого хвилює, що такий підхід намертво відіб’є бажання співпрацювати з МО у будь-кого з бізнесменів. Прибуток має бути. Просто помірний, а не захмарний, як при корупційних яйцях по 17 грн/шт. Правоохоронці вже порушили близько десятка карних справ – навіть у випадках, коли прибуток становив мізерні 5%. А якщо врахувати повернення довоєнного оподаткування бізнесу, 20% цін на пальне та здорожчання електропостачання, стає ясно – виживуть лише найсильніші та афілійовані з нинішньою владою. Решті доведеться або піти в тінь, або згорнути виробництво.

І вже геть цинічно і навіть знущально на цьому тлі звучать слова Зеленського: «Варто повертатися до роботи й усьому українському бізнесу, який ще не відновив діяльність, хоча може це зробити на безпечній території. Забезпечувати робочі місця та підлаштовувати економічну активність під наявні умови – це також велика робота на оборону, на наше майбутнє». Ось вам і майбутнє, і робота на оборону. От тільки – чию?

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты