Головна сторнка » З 1 липня в Україні рекордно подорожчає пальне

З 1 липня в Україні рекордно подорожчає пальне

Від KDNews
433 перегляди 2 хв. читати
A+A-
Скинути
З 1 липня в Україні рекордно подорожчає пальне

В Україні з 1 липня очікується повернення ПДВ та акцизів до довоєнного рівня. Це спричинить підвищення цін на автомобільне паливо. Стало відомо, як зміниться вартість бензину та інших видів пального. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Наразі ПДВ в Україні становить 7% замість 20%. Повернення податкової ставки до довоєнного рівня може бути відстроченим – це залежить від остаточного рішення влади.

Головний консультант у Національному інституті стратегічних досліджень Геннадій Рябцев повідомив, що ціни на бензин та дизельне паливо можуть зрости на 2-3 грн, а автогаз – на гривню, якщо ПДВ знову буде зафіксовано на рівні 20%. У разі повернення акцизного податку подорожчання палива буде більш значним – як мінімум на 10 гривень на літр бензину та 2-3 грн на автогаз.

За словами експерта, думки депутатів ВРУ щодо цього питання сильно відрізняються. На ринку є кілька гострих проблем:

• відсутність ринку нафтопродуктів як такого;
• значне збільшення прибутків трейдерів;
• самоусунення держави від регулювання ринку.

Рябцев підкреслив, що якби державі вдалося повернути доходи трейдерів у довоєнному рівню, ціни після повернення податків не зросли б. Але це нікому не цікаво.

“Витрати кінцевих споживачів нікого не цікавлять, вважається, що це питання не потребує уваги уряду, тому кінцевим споживачам потрібно буде очікувати тих цін, про які я розповів”, – додав Рябцев.

Аналітик зазначив, що великою проблемою є самоусунення від цих питань антимонопольного комітету.

Геннадій Рябцев не вважає рішення влади скасувати акцизи та знизити ПДВ до 7% вдалим. Наголошено, що надходження до державного бюджету різко скоротилися і це призвело до вакханалії на ринку. Трейдери не мають зобов’язань перед державними органами, їх ніхто не перевіряє, а ціни – не контролюють, як і рівень конкуренції:

“Це призвело до скорочення доходної частини бюджету та до збільшення доходів кількох десятків осіб, більшість із яких перебувають за межами нашої держави”.  Він дійшов висновку, що збільшення цін на пальне спричинить зростання кількості податкових махінацій.

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты