Головна сторнка » Якими бувають рівні володіння англійською?

Якими бувають рівні володіння англійською?

Від KDNews
371 перегляди 5 хв. читати
A+A-
Скинути
Якими бувають рівні володіння англійською?

Кілька слів про рівні володіння англійською

Перш, ніж почати розмову про рівні володіння мовою, потрібно знати, що існують дві основні шкали цих рівнів. Одна з них – міжнародна, друга – європейська. Рівні з першої і другої шкали можна зіставити між собою. Тому, щоб не виникало непорозумінь, представляємо вам порівняльну таблицю.

Міжнародна шкала рівнів Європейська шкала рівнів
 Beginner, Elementary  А1
 Pre-Intermediate  А2
 Intermediate  В1
 Upper-Intermediate  В2
 Advanced  С1
 Proficiency  С2

Як визначити рівень володіння англійською?

Що таке «рівень володіння мовою»? Пояснити не так просто, хоча всі ми розуміємо, що це певна база знань і навичок, на яку в процесі комунікації і спирається людина. Якщо ця база не надто міцна і багата, ми можемо переходити на альтернативні способи передачі інформації, які будуть залежати від настрою, характеру, а часто – і виховання. От тільки на мові жестів і нечленоподільних звуків багато чого співрозмовнику не розкажеш.

Якщо ж мовна база дозволяє людині відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації, бути активним учасником комунікації, можемо зробити висновок, що рівень володіння англійською у неї – непоганий. Але ж «непоганий» – це таке ж туманне формулювання, як і «володію зі словником». Як можна точно визначити свій рівень володіння мовою? Більшість мовних центрів пропонують послугу «безкоштовний пробний урок». На першому пробному занятті ви можете не тільки познайомитися зі школою, а й пройти тест на визначення рівня англійської. Варто лише зауважити, що навіть тести при мовних центрах не завжди можуть максимально точно відображати рівень ваших знать на умінь. Довіряти варто лише результатам міжнародних мовних іспитів.

На європейську шкалу рівнів спирається система оцінювання Кембриджських екзаменів. Розробила цю шкалу акредитована європейською комісією з освіти організація ALTE (The Association of Language Testers in Europe). Так як рівні володіння мовою можна зіставити між собою, ми будемо проводити паралелі, описуючи кожен з них.

Характеристика рівнів володіння мовою

Beginner, Elementary – A1

За шкалою Ради Європи цей рівень ще називають «рівень виживання». Звучить обнадійливо, адже, судячи з усього, європейська шкала ніби дає вам примарний шанс на виживання в англомовній країні, не маючи хороших мовних навичок і достатньої кількості слів у лексичному запасі. На цьому рівні ви сприймаєте англомовну інформацію на слух (за умови, що інформація ця подається дуже повільно), можете говорити в стандартних ситуаціях (наприклад, можете попросити рахунок в кав’ярні) і читати нескладні тексти (швидше за все – вивіски та заголовки).

Pre-Intermediate – A2

Ситуація з мовними навичками і словником трохи краща, ніж, коли ви знаходилися на попередньому рівні. Тут уже мова не йде про виживання: ви можете вести бесіду, розповідаєте про себе, читаєте вивіски, оголошення, етикетки, можете писати особисті і стандартні ділові листи.

Intermediate – B1

У колах тих, хто ще знаходится на рівні А1 ви – справжній гуру, людина, яка вільно говорить англійською. Ви слухаєте радіо, дивитеся телепрограми і фільми мовою оригіналу без субтитрів. І, при цьому, вам не потрібно робити вигляд, ніби ви все розумієте, тому що ви – дійсно все розумієте. Можете читати нескладні тексти і адаптовану літературу англійською, ведете особистe та ділове листування.

Upper-Intermediate – B2

Володієте мовою на достатньому рівні, щоб вільно спілкуватися з носіями мови в різних ситуаціях. Тепер, нарешті, ви можете читати неадаптовану літературу англійською, але збірки Шекспіра в оригіналі поки не варто брати до рук.

Advanced – C1

Ви можете в п’ятнадцяти різних виразах описати погоду за вікном, сказати кілька реплік колезі з прихованим змістом, дозувати сарказм у своїх зауваженнях і навіть не замислюватися про те, що вільно можете говорити і думати англійською.

Proficiency – C2

Володієте мовою на такому рівні, що можете в усній і письмовій формі передавати найтонші відтінки значень. Розважаєтесь тим, що виправляєте носіїв мови і іноді гортаєте праці вчених-лінгвістів.

Вивчати мову можна все життя. Немає такого рівня на якому можна було б зупиниться і вважати, що ви досягли досконалості. Але якщо вам вдалося скласти IELTS чи TOEFL на найвищий бал – будьте впевнені, що володієте англійською непогано:)

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты