Головна сторнка » Від ситуації в Конгресі США залежить підтримка України

Від ситуації в Конгресі США залежить підтримка України

Від KDNews
660 перегляди 2 хв. читати
A+A-
Скинути
Від ситуації в Конгресі США залежить підтримка України

Пряма допомога бюджету Україні вже скоротиться з 1.1 млрд до 825 млн доларів на місяць, навіть якщо Конгрес затвердить запропонований бюджет. Наразі Байден запросив для України 61 млрд доларів загальної допомоги на 2024 рік в пакеті з Ізраїлем і Тайванем. Але зараз в Вашингтоні не до нас.

Політична криза в Палаті представників США передусім продемонструвала розкол у лавах Республіканської партії, різні групи якої не можуть визначитися із кандидатурою нового спікера.

Джим Джордан, креатура Трампа, не здобув підтримки від поміркованих республіканців. Газета El Pais ише про тиск на однопартійців, який розгорнули прибічники Джордана. Зараз він зійшов з дистанції.

Радикальні республіканці зі свого боку відмовляються підтримати надання повноважень тимчасовому спікеру, щоб розблокувати роботу органу. Ухвалення нових пакетів допомоги ані для України, ані навіть для Ізраїлю неможливе, поки криза триває.

 Ця політична вистава, влаштована трампістами, вчергове дестабілізує демократичні інституції США.

Українське питання тут відіграє важливу роль: минулий спікер втратив посаду під тиском радикалів саме через імовірну співпрацю з демократами для просування допомоги Україні.

Невідомо, чи братиме Трамп участь у президентських виборах, але антиукраїнські сили вже на повну включилися в електоральну кампанію і вони посилюють вплив серед республіканців, які мають більшість в Палаті представників.

Наразі українська дипломатія не може переконати республіканців-скептиків, що фінансова і військова допомога Україні – це передусім інвестиції в безпеку США, а не пожертви. Офіс президента ніяк не може відмовитись від монополізації зовнішньої політики.

Donation for Author

Допоможіть проекту будь-яким, навіть маленьким внеском

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты