Головна сторнка » Укрзалізниця і Укрнафта: дорогі контракти за державний кошт

Укрзалізниця і Укрнафта: дорогі контракти за державний кошт

Від KDNews
1,K перегляди 2 хв. читати
A+A-
Скинути
Укрзалізниця і Укрнафта: дорогі контракти за державний кошт

Знову намахали? Укрзалізниця купила газ за ціною вище ринкової. 22 серпня підписала договір на постачання газу для Укрзалізниці. Постачальником сьала Укрнафта. Вартість 45 мільйонів кубометрів газу – 810 млн гривень. Рахуємо: 1 куб виходить по 18 тис грн. Цікаво, що актуальний тариф на сьогодні – від 14,8 до 16,27 тис грн/куб для непобутових споживачів.

Тобто, дві державні компанії торгувались, щоб купити якнайдорожче? Це новий підхід економії державних коштів. Особливо після того як наприкінці лютого Укрзалізниця хвалилася вигідним ходом: щоб заощадити гроші, там перейшли на прямий контракт на постачання газу з Укрнафтою. 

За цим договором, Укрнафта обіцяла постачати газ за ціною, на 23% нижчою за поточну, отриману від трейдерів на відкритому аукціоні. Лише в березні очікували економії на 47 млн грн. Але вийшло, що в результаті купили дорожче.

Тож дуже хотілося б дізнатись – що відбувається? І кому піде різниця в ціні? Адже якби угода була дотримана, Укрзалізниця сплатила би не 810, як зараз, а всього 519 млн грн. І постає логічне питання – навіщо оголошувати новий і дорожчий контракт, якщо попередній, з дешевшою ціною, мав діяти? Принаймні, жодних даних про його скасування ми не знайшли.

Те саме питання стосується і дизпального. 8 серпня УЗ оголосила контракт із Укрнафтою на постачання дизельного пального на майже 800 млн грн за 15 000 тонн Виходить по 53 280 грн/т, хоча ще наприкінці липня купувала те саме паливо там само по 50 359 грн/т, тобто знову – на 2 921 грн/т дорожче за попередню закупівлю.

Цікаво було би дізнатися думку НАЗК з цього приводу, адже жоден добрий господар не переплатить там, де можна купити дешевше і не гіршої якості. Особливо – якщо рахунок іде на сотні мільйонів гривень під час війни. Але якщо в обох структур – Укрзалізниці і Укрнафті є спільний дах і дах цей розташований на Банковій, то тоді зрозуміли фокуси зі здорожчанням цін – за дах треба платити. Особливо, коли кошти державні.

Donation for Author

Допоможіть проекту будь-яким, навіть маленьким внеском

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты