Головна сторнка » Терпець урвався

Терпець урвався

Від KDNews
379 перегляди 3 хв. читати
A+A-
Скинути

Посли країн G7 втомилися чекати від нашої влади якихось рухів по боротьбі з корупцією і вперше з 24 лютого 2022 року публічно перейшли до призвів негайно розпочати боротися з корупцією. Терпець урвався. Але дивлячись на толерантність влади України до корупції та нові корупційні скандали серед “слуг народу”, посли G7 публічно представили ключові рекомендації для України щодо посилення антикорупційних інституцій та реформування судової системи, у яких визначені три приорітети, до яких Києву слід докласти першочергових зусиль протягом наступних 3 місяців. 3 місяців, Карл! І це дуже різко, як для дипломатів. Але що робити, якщо наша влада розповідає, що вона вже корупцію перемогла, а фактажа наявності корупції на вищому рівні в Україні з кожним днем все більше і більше. І це не лише про Міноборони та нардепів “слуги народу”, у яких після 24 лютого 2022 року значно побільшало елітних авто та домів. Ну, у когось життя склалося.

У рекомендаціях, оприлюднених 9 червня, визначені три сфери, яким Україні радять приділити ключову увагу до 30 вересня 2023 року.

Цими пріоритетами у G7 визначили: відновлення вимоги декларування майна та фінансування політичних партій; посилення НАБУ та САП; забезпечення конституційного правосуддя.

Пріоритет перший.

  • Відновити обов’язок державних службовців, крім мобілізованих і безпосередньо залучених до бойових дій, подавати та оприлюднювати свої декларації про майновий стан і доходи під час воєнного стану;
  • відновити перевірку Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацій про майновий стан і доходи; забезпечити публічний доступ до декларацій про активи з відповідними редагуванням положень про безпеку;
  • відновити вимоги щодо звітності фінансування політичних партій із відповідним редагуванням положень про безпеку.

Пріоритет другий. Прийняти нові законодавчі акти спрямовані на вдосконалення процедур відбору керівника та ключових посадових осіб САП, посилити спроможність регулювати її організаційну діяльність, зокрема бюджетну та штатну, а також створити механізми дисциплінарної відповідальності та підзвітності керівництва САП шляхом запровадження окремої дисциплінарної комісії та незалежної ревізійної комісії, узгодження функцій керівника та в.о.

Посилити інституційну незалежність і спроможність НАБУ, у тому числі шляхом вдосконалення законодавчої та нормативної бази шляхом збільшення штатної чисельності та забезпечення належного фінансування, забезпечення можливостей незалежного прослуховування телефонних розмов і створення інституту судової експертизи при НАБУ.

Пріоритет третій. Прийняти та запровадити законодавство щодо прозорого відбору суддів Конституційного Суду України на меритократичній основі, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професіоналізму кандидатів відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

Чи може наша влада проігнорувати цю заяву. Може. Але наслідки будуть. Тому що саме на гроші аід країн G7 живе сьогодні наша країна. А ще є зброя, яку вони нам постачають. Тому не варто ігнорувати цю заяву. І так, для влади лафа закінчилася.

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты