Головна сторнка » Таємна система ГРУ для вербування тисяч «найманців» на війну проти України

Таємна система ГРУ для вербування тисяч «найманців» на війну проти України

Від KDNews
948 перегляди 4 хв. читати
A+A-
Скинути
Таємна система ГРУ для вербування тисяч «найманців» на війну проти України

Крім кадрових військових російської армії, у війні проти України беруть участь тисячі так званих найманців. Після ймовірної смерті Євгена Пригожина та виведення бійців групи «Вагнер» з української території, історія з подібними російськими «добровольцями» для України не закінчилась – журналісти проєктів Радіо Свобода «Схем» та «Системи» провели масштабне дослідження так званої «приватної військової компанії «Редут», яку контролює та фінансує російська розвідка .

Це ґрунтовне розслідування діяльності «Редуту», яке базується на унікальних документах військових, вмісту їхніх мобільних, телефонних трафіках, розмовах з вербувальниками та родичами бійців, а також інтерв’ю із військовослужбовцями «Редуту», засудженими за катування мешканців Харківщини.

Журналісти доводять, що «ЧВК «Редут», який в Росії позиціонують як «добровольче» формування, насправді є прихованою системою рекрутингу найманців для російської розвідки. У розслідуванні також називають імена кураторів від ГРУ, які опікуються «добровольчими» формуваннями у Росії, та ідентифікують особовий склад «Редуту» та бойових командирів.

Хто командує в таємній армії, створеній російською розвідкою?

Йдеться про збройне формування «Редут», яке позиціонують як ПВК, проте насправді, як встановили проєкти «Схеми» та «Система» – це не «приватна військова компанія», а система вербування так званих «найманців» під крилом ГРУ РФ.

Журналістам вдалося ідентифікувати кількох командирів однієї з бригад «Редуту» – вона має назву «Вовки», а її бійці брали активну участь в боях на Київщині та Харківщині у 2022 році.

Очолював цю бригаду боснійський серб Давор Савічич. З 2014 року він воював на Донбасі та в Сирії, зокрема, у складі групи «Вагнер» – командував взводом сербів. У 2019 році, як писали у російських медіа, знову приїхав на Донбас. У 2022-му Савічич вкотре повернувся в Україну.

Дивіться велике ґрунтовне розслідування, про те, як ГРУ вербує «найманців» в «Редут», які підрозділи входять в це формування, якими умовами заманюють так званих «добровольців» та географію переміщень «редутівців»територією України під час повномасштабного вторгнення.

«Мы шабашим блаблкаром. Вот пассажир у нас есть». Це цитата російського «найманця» з так званої «ЧВК Редут» – «блаблакаром» він називає поїздки за майбутніми жертвами катувань серед цивільного населення Харківщини.

Журналісти «Схеми» отримали доступ до телефонів російських військових, де багато подібних відео про цих так званих «добровольців» і те, що вони вчинялив Україні.

На відео, записаними самими «редутівцями» під час спроби штурму Київської області у лютому-березні 2022-го року, вони показують, як маскують свою військову техніку просто у дворах місцевих жителів, як хазяйнують у чужих будинках і привласнюють автівки та інше майно. А на відео за серпень-вересень минулого року військові зафіксували, як вивозять на допити та катування мешканців Харківщини.

А ґрунтовне розслідування проєктів Радіо Свобода «Схеми» та «Система» про секретну систему вербування під назвою «Редут», яку контролює та фінансує російська розвідка, дивіться тут .

Donation for Author

Допоможіть проекту будь-яким, навіть маленьким внеском

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты