Головна сторнка » Рашисти повністю зруйнували греблю Каховської ГЕС

Рашисти повністю зруйнували греблю Каховської ГЕС

Від KDNews
441 перегляди 4 хв. читати
A+A-
Скинути
Рашисти повністю зруйнували греблю Каховської ГЕС

Те, про що так багато писали й говорили близько року тому, відбулося зараз. Тоді то були лише страшилки, але й зараз пояснити мету ворога в таких діях трудно. Хоча, якісь причинки можемо зрозуміти. Так, якби наступ ЗСУ почався тоді, коли він мав розпочатися, захід по греблі передових підрозділів одночасно з розмінуванням та подальшим десантуванням через водну перешкоду пог всьому руслу могло стати дуже корисним елементом додаткових напрямків наступу й внесення хаосу в дії ворога. Зараз це на певний час втрачає актуальність, у тому числі й щодо вже існуючих плацдармів. Надіюся, наших бійців устигли звідти вивести.

Московська наволоч на дальшу перспективу завдала більше шкоди своїм власним позиціям оборони й комунікації – майже всі вони на Херсонщині будуть затоплені. Але вони діють на короткочасові результати. Тож ворог мав інформацію про цілі ЗСУ – не дарма ж Єрмак регулярно збирає свою ставку вєрховнава главнокамандующєво й видавлює з військових усі детальні плани! І цих планів саме зараз ворог дуже остерігався.

Тепер дуже коротко про наслідки терористичного акту русні. Уріз води водосховища незначний до 13 метрів і витік основної маси розтягнеться на 4 дні – фатальної водяної стіни нема. Подібне може статися, якщо Зеленський заблокує ще на місяць-два наступ, а ворог таки зуміє знайти засіб розбити греблю Запорізької ГЕС. Поки вони таких планів не виявляли, але зараз уже зірвалися з гайок. Затоплення нині йде швидко, але воно не різке й на правому березі не надто високе. Для частини населення Антонівки, низинних районів Херсона, кількох сіл знадобиться евакуація.

А найгірше те, що вище греблі. Запорізька АЕС і її охолодження. Поки спеціальний басейн дає ресурс, але потрібна активна закакчка – ворог навряд, чи буде цим займатися і ситуація за якийсь час вийде з під контролю. Якби влада не працювала на руку ворога, то потужний наступ і звільнення цих територій дає змогу розв’язати технологічну проблему – це не катастрофа. Але ми маємо Зеленського…

Ще екологічна катастрофа. Гаряче літо й гігантські обшири вже колишнього водосховища. Велика кількість дохлої риби, органічні залишки, плюс десятиліттями на дні осідали відходи важкої індустрії Нікопольського промислового району. При союзі їх дуже слабо очищували й ці скиди, загальмовані греблею, не йшли до моря, а формували отруйний шар мулу товщиною кілька метрів. Це все частково змиється в понизів’я та в море, а решта висихатиме й підніматиметься вітром у вигляді отруйного пилу.

Вода в Крим. Тут московитам наплювати. Коли Порошенко перекрив Північно-Кримський канал, вони нещадно експлуатували ґрунтові води й руйнували сільгосп-виробництво. Їм на це плювати. Ще УРСР отримала Крим випаленою пусткою й вони готові його таким залишити. Але вони на десятиліття гублять зрошуване землеробство на Херсонщині й частково Запоріжжі. Ворога виб’єм, а повертати ці райони до життя буде дуже складно. Відновлення ГЕС і водосховища навряд чи реальна й потрібна справа. Є інші варіанти: продовження каналу на північ до вищого урізу води або потужні насосні станції для закачки в існуючий. Нормальній владі це не проблема. Гмм… Нормальній… Ця чекатиме, коли приїдуть голландці й усе зроблять за свої гроші. Якщо приїдуть – отримаємо мертву випалену землю.

Загалом, масштаби лиха колосальні й на кілька десятиліть, але рівень їх одномоментної катастрофічності не такий страшний, як був у другу світову, коли попередники путіна підірвали Дніпрогес. І Зеленський, який не сприймає слова ПЕРЕМОГА й створює передумови для невідворотних переговорів з путіним, має розуміти, що вражина перейшла точку неповернення. Зупинити орду від значно страшніших техногенних катастроф може лише успішний наступ у терміни, які визначили самі військові – тобто вже поза-поза вчора. А ця катастрофа – це лише провісник страшної плати за злочинне стримування.

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты