Головна сторнка » Правосуддя в ручному режимі – повернення до реформи Януковича?

Правосуддя в ручному режимі – повернення до реформи Януковича?

Від KDNews
370 перегляди 4 хв. читати
A+A-
Скинути
Правосуддя в ручному режимі – повернення до реформи Януковича?

Нардепи від Слуг народу зареєстрували ганебний законопроєкт №9439. Він пропонує надати президенту повноваження у ручному режимі керувати призначенням суддів – на час воєнного стану та ще рік після його завершення. І це по-справжньому лякає. Адже президент зможе повертати Вищій раді правосуддя подання щодо призначення судді – якщо ця особа чимось не сподобається СБУ або НАБУ.

Але ж ми знаємо – обидва ці органи вже цілком контролюються офісом президента. Так, у березні новим керівником НАБУ призначили Семена Кривоноса, протеже голови ОП Єрмака. До призначення на посаду від фігурував у кількох розслідуваннях – зокрема, у 2016 не вніс у декларацію квартиру вартістю 3 млн грн. Тоді він подавався на керівника Одеського офісу НАБУ, але через скандал відмовився від посади, адже його статки не відповідали доходам.

Натомість голову СБУ Василя Малюка, який працював заступником Івана Баканова (до речі, де він?) – пов’язують зі скандальним Олегом Татаровим. Тим самим, який отримав заслуженого юриста України за виправдовування переслідування активістів Майдану. Тим, хто свого часу допоміг Андрію Портнову з сином втекти з України після початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо – Андрій Портнов відомий не лише підготовкою «розстрільних списків патріотів», якими він хизувався у 2021, а вже 2022 – ними користувалися російські окупанти. Не тільки тим, що був зрадником і російським агентом на прізвисько Казбек Але й тим, що під час правління Януковича став драйвером судової реформи. Склалася парадоксальна ситуація – майже всі судді, призначені з 2010 по 2014 роки, пройшли через особисті співбесіди з Портновим, особливо у великих містах. І, зрозуміло, критерієм відбору була не професійність, а – лояльність до безпринципної і злочинної влади.

Цікаво, що після перемоги Революції Гідності Портнов утік з України. Повернувся щойно до влади прийшов Зеленський. І одразу став однією з ключових тіньових фігур при владі. Він так само став смотрящим за судовою системою, хоча не займав жодної офіційної посади. Парадокс? Ні, парадокс це те, що схвалені ним судді – просто закривали очі на його «діяльність». А суддя Вовк – навіть відсудив в України на користь Портнова 7 млн грн, нібито за завдану його репутації шкоду. У 2021 США внесли Портнова у список Магніцького – санкційний список, куди потрапляють злочинці, задіяні у корупції в особливо великих розмірах та порушенні прав людини.

Ручне правосуддя в Україні вже було, і наслідки його ми ще довго будемо відчувати на власній шкірі. Але якщо ОП отримає можливість відкрито призначати і торгуватися щодо суддів – ми ризикуємо стати міні росією. А міні росія врешті решт програє більшій. Саме тому все притомне суспільство має зупинити антиєвропейські законопроекти Слуги народа.

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты