Головна сторнка » Через корупцію в Україні міжнародна допомога може опинитись під загрозою.

Через корупцію в Україні міжнародна допомога може опинитись під загрозою.

Від KDNews
1,1K перегляди 2 хв. читати
A+A-
Скинути
Через корупцію в Україні міжнародна допомога може опинитись під загрозою

Ми попереджали, і ось — це відбувається. Міжнародні партнери посилюють вимоги, які потрібно виконати Україні, щоб надалі отримувати фінансові ресурси на покриття дефіциту державного бюджету.

Один з напрямків підтримки, про які йдеться — щомісячні гранти від США у розмірі приблизно по 1,5 мільярди доларів щомісяця. У вересні відбудеться останній транш, а для подальшого виділення грошей США виставили Україні неформальну умову — підготувати законопроект щодо посилення інституційної незалежності та ефективності роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ухвалити цей закон було потрібно і для отримання подальшої макрофінансової допомоги від Євросоюзу та кредитування від МВФ, проте додатковим побажанням США є підготовка цього законопроекту до 15 вересня.

Можуть також виникнути проблеми з фінансуванням від МВФ. Згідно з новою 4-річною програмою на загальну суму 15,6 мдрд доларів, з якої Україна уже отримала 3,6 млрд, і, після перегляду прграми в жовтні, має отримати ще 900 мільйонів. Перешкодами до отримання цього траншу можуть стати: відсутність перевірок підприємств, е-декларування, довічного контролю за фінансовим станом “політично значущих осіб”, а також невиконання умов щодо енергетичного сектору.

Партнери вже не натякають, а прямим текстом говорять: з безконтрольністю корупції в Україні потрібно щось робити, якщо ми сподіваємось і надалі отримувати підтримку. Ніхто не готовий відривати кошти від власного бюджету в чиїсь загребущі руки. Відновлення е-декларацій та контролю над посадовцями, безсумнівно, невигідне тим, хто вже звик наживатись на державі під час війни і навіть не приховує показове нахабство.

Читайте також

Цей веб-сайт використовує файли cookie. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Згоден Детальніше...

Compare Listings

заглавие Цена Положение дел Тип Площадь Цель Спальни Ванные комнаты